Welcome, visitor! [ Login

 

Van Arzulu Escort Bayan İpek

  • Listed: 28 Mayıs 2020 02:17

Description

Kampüsler hem sınıf içi hem de sınıf dışı öğrenme deneyimleriyle doludur. Ne yazık ki, üniversite kampüsleri, özellikle yeni kurulan kampüslerine gelen ve genellikle “Bana olmayacak” bir tutum getiren genç öğrenciler için de tehlikeli olabilir. Üniversite öğrencileri risk altındadır. Üniversite kampüsünün kendisinin tehlikeli bir yer olabileceğini unutmayın.

Her şeyden önce, yurtlar genellikle halka açıktır ve bu da neredeyse herkesin herhangi bir zamanda kampüste olabileceği anlamına gelir.

İkincisi, kampüsteki insanların yoğunlaşması mağdurları aramak için onları öncelikli bir alan haline getirir. Nihayet olarak, üniversite öğrencileri genellikle geç ve akşamları grup okullarına, sınıflara ve kütüphanelere giderler.

Tedbirler var. Üniversite öğrencileri çok fazla iş yapabilirler, ancak kampüste veya kampüs dışında sorunları önlemek için adımlar atmaları gerekir.

o Acil arama kutularının nerede olduğunu ve arama yaparken size nasıl yardımcı olabileceklerini bilin.

o Yalnız seyahat etmekten kaçının. Bu mümkün değilse, komşunuza veya arkadaşınıza nerede olduğunuzu ve ne zaman evde olduğunuzu bildirin.

o Kulaklık takmaktan kaçının. Kulaklık dinlemek çevrenizi tam olarak anlamanıza engel olur ve sizi saldırılara karşı savunmasız hale getirir.

o Hazır olun. Şahıssel kimliğiniz, cep telefonunuz ve hatta bir nane spreyiniz (ve nasıl kullanılacağını biliyorsunuz).

Parti güvenliğinin yolları. Ayrıca, birçok öğrenci için partiler ve kolejler bir araya gelir. Gerekli önlemleri alarak parti yapmak daha az riskli olabilir. Bir partiye gitmeden önce, üniversite öğrencileri şu noktaları akılda tutmalıdır: asla yabancıların içeceklerini kabul etmeyin, asla içecekleri gözetimsiz bırakmayın, asla bir yerden dışarı çıkmayın ve asla sadece bir partiye gitmeyin ve asla en az bir kişi çıkmayın. planlarını bilmelerine izin verme.

Tedbirler ve hazırlıklar alarak, bir üniversite deneyimi güvenli, heyecan verici ve dönüştürücü bir deneyim olabilir.

Öz farkındalık: Sebep bir plana ihtiyacınız var?

Kadınların tecavüzlerinin büyük çoğunluğu tanıdıklar tarafından veya hatta gizli olarak işlenirken, rastgele saldırılar meydana gelir ve yıkıcı olabilirler. Ne olabileceğini ve tehlikeli durumların nasıl önleneceğini bilerek, birçok yıkıcı olay ele alınabilir veya önlenebilir.

Rotalar tehlikeli olabilir. İtimatliğinizi korumak için yapabileceğiniz ilk şey çalışma programlarınızı gözden geçirmektir. Her gün aynı şekilde mi yapıyorsunuz? Birisi size hakaret ederse veya size zarar verirse veya evinize erişmenizi sağlarsa, bu tehlikeli olabilir, çünkü herhangi bir zamanda nerede olduğunuzu kolayca belirleyebilirler. Bir şeyleri değiştirmekten korkma. Ayrıca, her gün koşuyor ya da koşuyor ve aynı yolda yürüyor musunuz? Yine, rota ve zaman dilimini belirlerseniz, kolay bir hedefiniz olacaktır. Hedefi önlemek için rotanızı değiştirin ve bir egzersiz partneri ile seyahat edin – dedikleri gibi, sayılarda güvenlik var.

Sık gittiğiniz yerlere dikkat edin. İtimatde olmak için dışarı çıktığınız yerleri dikkatlice düşünmek çok önemlidir. Geceleri çamaşır yıkamak için en tehlikeli yerlerden biri, otomatik hale geldikleri için çamaşırlardır ve bu da genellikle bir asistanları olmadığı anlamına gelir (özellikle geceleri). Yinel tuvaletler, özellikle dışarıdan girdiğinizler (örneğin mağazalarda ve otoparklarda) potansiyel bir saldırıyı gizlemek için iyi yerler olabilir. Ayrıca, nerede olursanız olun, sadece hava karardığında aracınızı sürmemeye çalışın. Yanınızda kimse yoksa bir güvenlik görevlisinden size eşlik etmesini isteyin.

Konutinizin güvenli olduğunu varsaymayın. Konute dönerseniz ve kapılar “gözyaşı gibi” veya görünmemesi gereken bir ışık olduğu gibi, işler “kapalı” gibi görünüyorsa, eve girmeyin. Bunun yerine, komşunuza gidin ya da başka yöne gidin ve polisi arayın.

Daima en kötüsüne hazırlıklı olun. Kendinizi yalnız seyahat etmeniz gereken durumlarda bulursanız hazırlıklı olun. Kimlik, cep telefonu ve silah olarak kullanılan herhangi bir nesne veya saldırmak için caydırıcı. Bu yüzebileceğiniz devasa bir çanta, anahtarlarınız, bir sıçrama spreyi veya kişisel bir alarm olabilir – muhafızdan olası bir saldırı olan her şey, sizden uzaklaşmanız ve yardım almanız için birkaç saniye daha verecektir.

Kafakalarının farkında olmak ve hazırlıklı olmak kendinizi güvende tutmanın en iyi yoludur.

Savunma ipuçları

1. Bütün kadınlar kendi kendine yeterlilik konusunda eğitilmelidir. İyi bir kendini savunma süreci, kendini savunma için gerekli fiziksel hareketlerin yanı sıra değeri ve değeri de öğrenmiştir.

2. Asla karanlıkta arabanıza gitmeyin. Bir arkadaşınızdan, iş arkadaşınızdan, sınıf arkadaşınızdan veya güvenlik görevlisinden size eşlik etmesini isteyin. Hava karardıktan sonra arabanıza geri döneceğinizi biliyorsanız, binanın girişinde mümkün olduğunca durun.

3. İnsanların bölgenizde saygısız olduklarını görürseniz polisi arama. Hiçbir şey olmayabilir, ancak komşunuzun evine veya komşusuna hakaret edebilirler.

4. Gerekirse yardım istemek için telefonu gece yatak odasında tutun.

5. Geceleri araç kullanıyorsanız kırmızı ışıkta durmayı deneyin. Adım adım bir şey yapın ve soruna çok fazla odaklanmamaya çalışın. Durmanız gerekiyorsa, arabanız ile ön kapı arasında birinin arabanıza yaklaşması için yeterli boşluk bırakın.

  

524 total views, 1 today

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply